Çelik Yapıların Tasarımı

Tüm taşıyıcı sistemlerin çelikten üretildiği, özellikle deprem tehtidi taşıyan coğrafi bölgelerde tercih edilen, çoğunlukla elik konstrüksiyon fabrika binaları, çelik konstrüksiyon hangar, çelik konstrüksiyon spor tesisleri, çelik konstrüksiyon depo ve çelik konstrüksiyon atölyelerde kullanılan, geniş açıklıklara ve yüksekliğe sahip çelik yapı sistemidir.

Ülkemizdeki kentleşmenin büyük çoğunluğu 1. ve 2. derecede deprem bölgesinde yoğunlaşmıştır. Buna oranla çelik konstrüksiyon yapı sistemlerine olan tercih geçmişte oldukça azdı. Çelik yapılar diğer taşıyıcı sistemlere göre çok üstün mekanik özelliklere , statik yeteneklere ve uygulama kolaylığına sahiptir. Çelik konstrüksiyon, hızlı, güvenli ve ekonomik olması ve belirli standartlara sahip olması nedeniyle hızla yaygınlaşan çelik yapı sistemidir.

çelik-yağı-tasarımı

#elonmusk #KARAYOLU #TOPRAKİSLERİ agrega agrega porozitesi agregasuemmeoranı ahmet topçu alçı asfalt asmolen döşeme beton betonarme beton dökümü beton tasarımı beton özellikleri blokbims civilengineering dayanım DDYP deprem dersnotlari duvar granulmetre gravel incelik modülü inşaatmühendisliği kum mukavemet MÜHENDİSEALTINOGUT mühendis primavera PROFDRSEMİHTEZCAN project steel steelconstruction tasarım taşıyıcıolmayansistem theyapi theyapi.com vibratör yapımalzemesi yolyapım çakıl çimento şantiye

Bir cevap yazın